No to planujemy dalej…

Za każdym razem kiedy siadam do poszukiwania wszelkich istotnych informacji, czuję się jakbym już była na wakacjach 🙂

 

  • Bezpieczeństwo ( str. 28 )

Pora na zapisanie najistotniejszych informacji. Tych, które dotyczą naszego bezpieczeństwa. Oby się nigdy nie przydały, ale przezorny zawsze ubezpieczony! Wolę być przygotowana na każdą sytuację  i Tobie również to polecam. Ubezpiecz się i zapisz sobie dane swojej polisy ( my jej jeszcze nie mamy, ale na 100 % będziemy mieć).

Zapisz ważne adresy:

Ambasada / Konsulat : Madryt, Guisando 23 bis 28035

Tel. +34913736605 / +34913736606 / +34629864508

Najbliższy lekarz / szpital : Klinika Santa Cecilia, Calle Huertos 46, Nerja

Tel. +349521024

Najbliższa apteka :  Farmacia Br Burga, Calle Ruperto Andues 11, Nerja

Tel. +34952527157

 

 

  • Poznajemy ( str. 31 – 37)

To mój ulubiony dział planowania, zaraz obok: smakujemy 😉 Na początek luźno zapisuje wszystkie miejsca w okolicy, które są warte uwagi. Nie oznacza to jednak, że zobaczymy je wszystkie. Końcowa selekcja nastąpi na miejscu i będzie zależeć od pogody, chęci i humoru.  Tym razem wyznaczyłam sobie sztywne ramy. Ze względu na to, że na miejscu będziemy tylko 8 dni, a cały weekend spędzimy w Granadzie na weselu, musiałam odpuścić wiele podróżniczych marzeń typu : Sewilla, Gibraltar, Benelmadena, Alhambra, Tanger, czy wspinaczki wysokogórskie. Wszystkie te miejsca są bardzo łatwo dostępne z Nerji, więc gdybyśmy chcieli, udałoby się nam je zwiedzić. Ale może  nie wszystko na raz. Nerja i jej okolice są piękne i mają tyle do zaoferowania, że szkoda nam tym razem czasu na długie wycieczki. Może oprócz jednej 🙂 Nie jestem w stanie zrezygnować z zobaczenia Rondy. To będzie dość długa wycieczka, szczególnie dla dzieci. Mam jednak nadzieje, że uda nam się ją zrealizować.

 

Balcon de Europa – promenada w Nerja, zakończona urwiskiem z którego roztacza się niesamowity widok na morze śródziemne (2,2 km od naszego mieszkania)

Nerja – oprócz Balkonu Europy w samym mieście znajdziemy wiele atrakcji : malownicze uliczki, którymi można spacerować w nieskończoność, od czasu do czasu wstępując do pysznego Tapas Baru, kościół El Salvador, ogrody Capistrano Playa, klasztor Neuestra Senora de las Augustias oraz stary akwedukt, który co prawda oddalony jest od miasta, ale zdecydowanie wart zachodu dotarcia do niego.

Traincave – Minikolejka, kursująca po wszystkich ważniejszych punktach Nerja, świetna atrakcja dla dużych i małych. Koszt takiego przejazdu to 15 euro od osoby dorosłej i 10 euro od dziecka powyżej 6 lat

Jakinie Cuevo Nerja – bardzo dobrze zachowany zespół jaskiń, w którym zobaczyć można prehistoryczne malowidła, a także najdłuższy na świecie stalaktyt o długości 63 m. Jaskinie można zwiedzać od 9.00 do 15.00, czas zwiedzania to 60 min, a bilet kosztuje 10 euro od osoby dorosłej i 6 euro za dziecko powyżej 6 r.ż. Warto pamiętać o tym, aby bilety zakupić wcześniej przez internet. (3,2 km)

Plaże – w Nerja znajduje się bardzo wiele malowniczych plaż. Najbliższa naszego miejsca zamieszkania, to jednocześnie najsłynniejsza i największa plaża Burriana (750 m), znajduje się zaraz przy promenadzie, ma bardzo bogatą infrastrukturę: sklepy, prysznice bary i słynne restauracje, w których można zjeść najlepszą paella i chiringuites w Nerja.  Idąc na spacer wzdłuż brzegu morza zobaczymy kolejno plaże: Carabeilo, Carabeo, El Chorillo, de la Calahonda i dojdziemy, aż do balkonu Europy. Każda z tych plaż ma swój niepowtarzalny klimat i charakter, dlatego chcielibyśmy zobaczyć je wszystkie.

Rejs kajakiem z plaży Burriana do Maro – przepiękna trasa wiodąca wzdłuż malowniczych klifów i pięknych wodospadów. Na plaży Maro warto się zatrzymać na dłużej, popływać i ponurkować w krystalicznie wodzie pełnej wodnych stworzeń. Trasa to ok 6 km, a jej przepłyniecie zajmuje ok 2h. Ceny wypożyczenia kajaków podawane w internecie różnią się mocno od siebie, więc faktyczny stan sprawdzimy na miejscu.

Plaża El Canelo – oddalona jest o 13 km od Nerja. Od godz. 10.00 kursują na nią autobusy. Koszt przejazdu to 2 euro/os. Plaża charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą pełną ryb, które jedzą z ręki. Zaciszne zatoczki zapewniają spokój, a stosunkowo trudny dostęp gwarantuje brak tłumów.  Kiedy znudzi nam się plażowanie możemy wybrać się na spacer w kierunku sąsiedniej plaży Cantarrijan, który zapewni nam niezapomniane widoki.

Rio Chillar – W Nerji oprócz zwiedzania i plażowania można się także  wybrać się na spacer korytem rzeki , aż do jej tamy. Cała trasa tam i z powrotem to ok. 10 km. Jednak nie ma obowiązku przejść jej całej. Pamiętajcie o odpowiednim obuwiu!

Targ Nerja – obowiązkowy punkt każdej wycieczki. W Nerja dzień targowy to wtorek i  czwartek, więc warto z samego rana wybrać się na zakupy. Na targu sprzedawana są warzywa, owoce, pieczywo, ryby i owoce morza, skóry, dywany, rękodzieło. Dla każdego coś miłego.

Frigiliana – jedno z najpiękniejszych miasteczek w Hiszpanii, oddalone o 7 km od Nerja. Kręte uliczki zachęcają do długich spacerów, a piękne widoki do robienia masy zdjęć.  W mieście warto zobaczyć Fuente Vieja – stare żródło, Iglesia de San Antonio, El Palacio de los Condes, El Torreon – dawny spichlerz i Casa del Apero.

Wszystkie informacje powyżej to zebrane przeze mnie opinie. Czy są zgodne z prawdą napiszę już we wrześniu.

Tak jak wspomniałam wcześniej, mam w planie jeszcze wycieczkę do Rondy, a ostatni dzień spędzimy w Maladze. Co zamierzamy tam zobaczyć, już w kolejnym wpisie.

P.S. Wszystko zapisuje oczywiście w Planerze Twojej Podróży

Gdybyś chciał/chciała taki planer, jest on dostępny do końca lipca w promocyjnej cenie

Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej:

Sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *