Święta dopiero za tydzień, a gorączkę przygotowań obserwujemy już od dłuższego czasu. Wielu z nas, patrząc na pluchę za oknem, ma ochotę spakować się i polecieć gdzieś gdzie jest ciepło, morze, piasek i palmy. Odpocząć, zamiast sprzątać, gotować, jeść i znów sprzątać. Co jakiś czas ja również mam taką myśl. Szybko jednak mi mija. Za bardzo lubię atmosferę świąt i ich tradycje. Teraz kiedy mam dzieci, jeszcze bardziej staram się ich trzymać.
Więc co zrobić, żeby święta wyglądały tak na na reklamach w TV? Wyjechać całą rodziną do hotelu, gdzie oferowany jest tradycyjny pakiet świąteczny.
Nie mam za dużego doświadczenia w tej kwestii, ale ostatniej Wielkanocy udało mi się namówić rodzinkę na taki wypad i byliśmy bardzo zadowoleni.
Spędziliśmy cudowne 4 dni w Hotelu Bachledówka w Czerwiennym. Spojrzałam dziś na ich stronę i przeglądnęłam pakiet świąteczny… znów mam ochotę tam pojechać 🙂

Dlaczego warto?
1. Już od piątku macie święta. Przyjeżdżacie do hotelu, kwaterujecie się w bardzo przytulnych pokojach i nie obchodzi Was nic więcej. Macie świetnie zorganizowany czas, posiłki podane do stołu, posprzątane. Nikt nie musi nakrywać, zmywać…Zostaje Wam tylko odpoczywać, rozmawiać i spędzać razem czas.
2. Macie dużo większe prawdopodobieństwo, że w Święta będzie śnieg. My doświadczyliśmy go nawet w Wielkanoc 🙂 Hotel położony jest w pięknej lokalizacji z cudownym widokiem na Tatry. Nie ma chyba piękniejszej scenerii na święta. Bliskość Zakopanego, Białki Tatrzańskiej i innych zimowych kurortów, gwarantuje Wam wielorakie możliwości spędzania wolnego czasu.
3. Hotel jest przyjazny dzieciom. Nasze większość pobytu spędziły w pokoju zabaw. Miały też świetnie zorganizowane animacje. W te święta ma być ubieranie choinki, warsztaty piernikowe, kino na wielkim ekranie. Gwarantuje Wam, że dzieci nie będą miły czasu się nudzić. Jest z to duża szansa, że wy zaczniecie się nudzić bez nich 😉
4. Macie nielimitowany dostęp do strefy Wellness. Basen z pięknym widokiem na góry, sauna… wszystko pod nosem. W pokoju wskakujesz w szlafrok hotelowy i windą zjeżdżasz prosto do strefy basenowej.
5. Lubicie aktywnie odpoczywać? Spacery, sanki, narty… Miejsc do uprawiania aktywności na pewno nie zabraknie.
6. Nie musisz przebierać się za Mikołaja, ani organizować płyt z kolędami. Podczas wieczerzy wigilijnej Święty Mikołaj zjawi się osobiście, a do śpiewania kolęd przygrywać Wam będzie kapela góralska. Szef kuchni zapewnia, że na stole pojawią się tradycyjne dania wigilijne m. in. kwaśnica z grzybami
7. Wieczorami też nie będziecie się nudzić. Hotel w ofercie ma aqua aerobik na basenie, spotkanie przy kubku grzańca w restauracji, biesiadę góralską, kulig z pochodniami czy Christmas Party w Hotelowym Klubie. Możecie też usiąść razem, w jednym z pokoi i spokojnie delektować się czasem dla siebie.
8. Pięć minut spacerem od hotelu znajduje się pustelnia ojców Paulinów słynąca z tradycyjnych pasterek z oprawą góralską. W małym drewnianym kościółku znajduje się piękny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a mieszkańcy w lokalnych strojach sprawiają, że świąteczna atmosfera odczuwana jest ze zdwojoną siłą.

Argumentów pewnie znalazłoby się więcej, ale kto by to wszystko czytał. Do wpisu dorzucam Wam kilka naszych fotek. Co prawda mało aktualne, bo Wielkanocne 😉 Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda Boże Narodzenie w Bachledówce okiem fotografa, zerknijcie na stronę
www.bachledowka.pl

2 Komentarze do “Boże Narodzenie – jak je spędzić tradycyjnie i się nie „narobić””

  1. To były wspaniale święta . Moi bliscy , atrakcje dla dzieci , wspaniale ,różnorodne potrawy podane pod nos , a my tylko dla siebie . Nie umęczeni przygotowaniami , i sprzątaniem po posiłkach. Spacery , basen i zabawa z dziećmi . No może jeszcze kiedyś. . . .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *