Przez ostatni lata, bilety lotnicze tanieją, a świat staje się coraz bardziej dostępny. Jeśli wiemy gdzie i jak szukać, nie jest problemem aby znaleźć bilet lotniczy za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Zdarzyło mi się już kilka razy, że kalkulując cenę lotu i pobytu w którymś z europejskich miast, wychodziło mi taniej niż podróż pociągiem i nocleg w Polsce.

Ty też możesz znaleźć lot dla siebie. Jak to zrobić?

  1. Miejsce docelowe

Nie ty wybierasz miejsce, a miejsce wybiera Ciebie. Najtaniej wychodzi jeśli wybierzesz się tam, gdzie aktualnie są najtańsze bilety. Opcji zazwyczaj jest kilka i zawsze jest w czym wybierać. Jeśli jednak masz jakieś marzenia, miejsca które koniecznie chcesz zobaczyć to też da się to zrobić. Trzeba jednak trochę dłużej szukać, poszukać różnych lotnisk w okolicach naszego punktu docelowego, pożonglować terminami.

  1. Termin

Ta kwestia jest bardziej problematyczna. Jesteśmy ograniczeni przez pracę, terminy urlopów itp. Często jednak zdarza się tak, że biorąc 1-2 dni urlopu w okolicach weekendu, jesteś w stanie zorganizować sobie kilkudniowy, nisko kosztowy wypad. Jeśli masz możliwość pojechać w tygodniu, będzie jeszcze taniej. Szukaj rozwiązań dogodnych dla Ciebie. Najpierw kupcie bilety, później planujcie terminy urlopów. Pamiętaj, aby nigdy nie szukać w ściśle określonych terminach. Czasami różnica jednego dnia, kolosalnie zmienia cenę biletu.

  1. Przewoźnik

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o tanie loty po Europie, prym wiodą tanie linie lotnicze. Nie jest jednak powiedziane, że w dużych liniach lotniczych nie można kupić taniego biletu. Firmy takie jak LOT czy Quatar Airlines mają często tak duże rabaty, że lot na koniec świata okazuje się w zasięgu naszej kieszeni.

  1. Miejsce wylotu

Manewrując tym czynnikiem możesz zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Często warto poszukać lotów z bardziej odległych lotnisk, bo różnica w cenie może okazać się zaskakująca. Jeśli planujemy dalsze podróże, powinniśmy sprawdzić również ceny z lotnisk w Niemczech, w Czechach czy na Węgrzech. W takim wypadku zaoszczędzić można nawet 2/3 ceny.

  1. Trzymaj rękę na pulsie

Zapisz się do newsletterów linii lotniczych, obserwuj strony, które zajmują się wyszukiwaniem tanich lotów… Promocje pojawiają się i znikają. Zasada jest prosta :  kto pierwszy, ten lepszy.

 

  1. Unikaj dodatkowych opłat

Bagaż rejestrowany, rezerwacja miejsca, pierwszeństwo wejścia na pokład, transport z lotniska, ubezpieczenie itp. Itd. Linie lotnicze zarabiają na tych właśnie, dodatkowych opcjach i próbują je nam wcisnąć na każdym kroku. Zazwyczaj  jest to zbędny wydatek, więc  zwracaj uwagę na to co odhaczasz w trakcie rezerwacji.

To co? Zaczynasz szukać podróży dla siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *